Paneme su roosid paari!

Kavalertaimed annavad oma õite ja lehtede värvusega kogu roosipeenrale veelgi kooskõla, kuid arvestama peaks roosipõõsaste enda kõrguse, laiuse, välisilme ja kasvutingimustega. Teiste taimede istutamisel roosipeenrasse tuleks jälgida kindlasti, et roos jääks keskpunkti ning teised taimed oleksid täienduseks.

Kipslill mõjub oma õhuliste õisikutega suurepäraselt vastandudes rooside säravatele õitele ja lopsakale lehestikule.

Faasseni naistenõges 'Walker`s Low', mets-salvei või tähklavendli lillad sordid mõjuvad oma paljude väikeste lillade õitega väga rahulikult ka kõrgemate rooside taustale.

Püsikuid ja suvelilli võib istutada ka toon toonis sama värvi rooside juurde. Näiteks roosade rooside juurde sobivad roosakas-punakate lehtedega helmikpöörised või roosa õitevärvusega metssalveid.

Sinakashallid voogavad kõrrelised või hallikad ja hõbedaste lehtedega püsikud hostad, raudrohi või suvelilled aitavad rooside ilu veelgi esile tõsta.

Roosidele taustaks sobivad jaapani enelad ja madalamakasvulised maranad (soovitavalt rahulikku rohelist värvi), igihaljas pukspuu, mägimännid ja elupuud, mis annavad tasutaks igihalja rohelise fooni.

Kivid, erinevad rahnud ning ka killustik rooside vahel aitab roosidel kenasti domineerida.

Hansaplantist leiad suure valiku nii roose kui ka roosikavalere. Tule tutvuma!

    
SaveSave
< Tagasi

web by OK Interactive